ТМ "Шестерінка" надає професійні послуги з виготовлення деталей зубчастих передач: шестерень, валів, зірочок, муфт, зубчастих коліс. Ми орієнтовані як на повне виготовлення, так і на виконання окремих робіт з механічної обробки: токарні роботи, фрезерування, шліфування, нарізка зубів, довбання пазів і шліців. Працюємо з таки матеріалами як сталь, чавун, бронза, алюміній, капролон, фторопласт, текстоліт. Для сталевих деталей виконуємо термообробку: загальне гартування, ТВЧ, цементація, азотування, карбонітрація. Наше обладнання дозволяє виготовляти деталі з нижче вказаними характеристиками.

Виготовлення деталей із зовнішнім зачепленням:

Виготовлення шестерень, зубчастих коліс, шевронних коліс, черв'ячних шестерень, зірочок, зачеплення Новікова, конічні і циліндричні шестерні. З зовнішнім діаметром від 22 до 800 (мм) і вагою до 2 000 кг. з будь-яким метричним модулем відповідно до ДСТУ від 1 до 20 (мм).

Виготовлення валів, вал-шестерень, шевронний вал, карданний вал, шліцевий вал. З максимальним діаметром 600 мм. і будь-яким метричним модулем відповідно до ДСТУ від 1 до 20 (мм). Максимальною довжиною 3200 мм. і вагою до 4000 кг. Мінімальна кількість зубів - 6, максимальне - 200.

Виготовлення зірочок під цеп.Максимальним діаметром 800мм. і метричних кроком відповідно до ГОСТу до 50.8мм. Одно, двох і трьох рядні.

Виготовлення деталей із внутрішнім зачепленням:

Виготовлення шестерень, муфт та обойм. Максимальна висота заготовки до 200 мм, діаметр до 500 мм. І будь-який метричний модуль відповідно до ДСТУ від 1 до 12 (мм).

Виготовлення шпонкових пазів, шліців внутрішніх На деталях з максимальним зовнішнім діаметром до 800 мм. і висотою до 200 мм.

Ремонт деталей зубчастих передач:

Ремонт шестерень, зубчастих колес, валів. Заміна зубчастого вінця, втулки (кільця) і нарізка зубів.


Вартість виготовлення розраховується після отримання від замовника креслення (ескізу) або фото деталі з описом її розмірів та основних параметрів. У разі розрахунку вартості по фото, зразки потрібно передати на виробництво для подальшого виготовлення деталі.

Корисна інформація:

Шестерня, Зубчасте колесо

Визначення шестерня

Зубчасте колесо або Шестерня - це найважливіша деталь, яка застосовується в механізмах зубчастої передачі і виконує основну функцію - передає обертальний рух між валами, за допомогою зачеплення з зубами сусідньої шестерні. Виглядає шестерня як диск з конічною або циліндричною поверхнею, на якій на рівній відстані розташовані зуби. У зубчастій передачі шестернею називають мале зубчасте колесо з невеликою кількістю зубів, а велике - зубчастим колесом. У разі застосування пари шестерень з однаковою кількістю зубів, провідну називають шестернею, а ведену - зубчастим колесом. Але найчастіше усі зубчасті колеса і малі і великі називають шестернями (шестерінками).

Детальніше про шестерні та колеса зубчасті...

Види зубчастих коліс, шестерень

Циліндричні шестерні

Зазвичай шестерні мають профіль зубів з евольвентною формою. Так як евольвентне зачеплення має ряд переваг перед іншими: форма цих зубів відповідає умовам їх міцності, зуби легко виготовити і обробити, шестірні не чутливі до точності встановлення. Тим не менше, існують зубчасті передачі з циклоїдальною формою профілю зубів, а так само з круговою формою профілю зубів, або передача Новікова. Крім цього, застосовується несиметричний профіль зуба, наприклад в храпових механізмах.

Детальніше про види зубчастих коліс і шестерень...

Методи виготовлення шестерень, зубчастих коліс

Для виготовлення шестерень використовують такі матеріали: залізо, чавун, бронза, сталь проста вуглецева, або легована сталь в складі з домішкою хрому, нікелю, ванадію. Крім металів застосовують пом'якшуючи матеріали: поліамід / капролон, фторопласт, текстоліт вони пом'якшують і обесшумлюють зачеплення. Але і металеві шестерні можуть працювати безшумно, якщо їх профіль виконаний з точністю і шліфуванням. Для грубих передач виробляють «силові» зубчасті колеса, їх виготовляють литтям із чавуну і сталі без подальшої обробки. «Робочі» зубчасті колеса для зубчастих передач виготовляються на фрезерних або зубофрезерних верстатах, з наступною термічною обробкою, яка додаэ зубам твердість і стійкість до зношування. Після термообробки виконується шліфування необхідних поверхонь шестерні.

Детальніше про методи виготовлення шестерень, нарізання зубчастих коліс...